Jakie auto dostawcze warto kupić? Najlepsze samochody dostawcze

Jakie auto dostawcze warto kupić? Najlepsze samochody dostawcze

We współczesnym świecie sukces firmy zależy w dużej mierze od wyboru odpowiedniego samochodu. Osoby pracujące w sektorze usług cenią sobie możliwość przewozu wszystkich niezbędnych narzędzi na miejsce pracy. Oprócz dużej ładowności, wielkie znaczenie ma także wydajność pojazdu – od silnika zależy, czy dotrzemy na miejsce pracy na czas.

Wybór odpowiedniego samochodu dostawczego stanowi nie lada problem. Samochód powinien zapewniać ładowność i komfort jazdy. Powinien przy tym być wytrzymały. Czym kierować się przy zakupie takiego pojazdu? Jakie marki są najpopularniejsze? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego samochodu dostawczego?

Poza środkiem transportu ekip remontowych, samochody dostawcze są pomocne przy przeprowadzce i transportowaniu towarów do sklepów i klientów. Z tego powodu możemy je nazwać pojazdami wielozadaniowymi. Powinny także być bezawaryjne – każda awaria w trasie oznaczać będzie problem z wykonaniem zlecenia na czas.

Przede wszystkim zastanów się, jak istotny w twojej działalności będzie rodzaj twojego pojazdu. Rynek samochodowy oferuje samochody dostawcze o ładowności do 3,5 tony oraz więcej. O ile w pierwszym przypadku wystarczy, że ty lub jeden z twoich kierowców będzie miał prawo jazdy kategorii B, to pojazdy o wyższej ładowności wymagają dodatkowych uprawnień – kategorii C. Należy pamiętać, że trzeba mieć ukończone 21 lat aby przystąpić do egzaminu na nie.

Przy prowadzeniu małego sklepu warzywnego lub firmy remontowo-budowlanej, samochód o wadze całkowitej do 3,5 tony powinien wystarczyć. Ważniejszym czynnikiem jest przestrzeń ładunkowa. Drugą cechą na którą należy zwrócić uwagę jest spalanie. Czasami może się okazać, że samochód o dużej przestrzeni ładunkowej i niskim spalaniu okaże się drogi w eksploatacji. Z tego względu warto sprawdzić typowe usterki dla danego modelu danej marki oraz zorientować się w cenach części zamiennych. Pozwoli to zaoszczędzić wiele czasu, nerwów a przede wszystkim pieniędzy.

Poniżej prezentujemy najnowsze i najlepsze samochody dostawcze.

Mercedes Citan Furgon

Dzięki niskiej krawędzi załadunku, przestrzeń ładunkowa Mercedesa Citan Furgon jest łatwo dostępna pozwalając na bezproblemowy załadunek i rozładunek towaru. Wielką zaletą jest z pewnością duża szerokość przestrzeni ładunkowej między nadkolami, co pozwala na przesuwanie palet. Zasadniczo załadunek odbywa się przez dwuskrzydłowe tylne drzwi. W ofercie dostępne są drzwi przesuwne po lewej i prawej stronie oraz okna w tylnych drzwiach oraz tylna klapa z oknem. Szczegółowe informacje na temat Mercedesa Citana możesz znaleźć także na https://karnetfestiwalowy.pl/mercedes-citan-czym-sie-wyroznia-i-jaki-model-wybrac/.

Ten model samochodu dostępny jest w wersji BASE oraz PRO.

Najchętniej kupowana konfiguracja tego modelu w wersji BASE wyposażona jest w sześciostopniową skrzynię biegów oraz silnik benzynowy o mocy 75 kW spalający średnio 6,7 litrów paliwa na 100 km. Przy długości 4,5 metrów i wysokości 1,84 metra pojazd pozwala na załadowanie około 500 kg ładunku. Jest to samochód, który powinien sprostać oczekiwaniom większości właścicieli firm.

Osoby preferujące silniki diesla z pewnością wybiorą wersję PRO. Podobnie jak wersja BASE, ten samochód dostępny jest w wersji z sześcio i siedmiostopniową skrzynią biegów, jednak wyposażony jest w silnik CDI. Moc silnika wynosi 85 kW i przeciętnie spala 6 litrów oleju napędowego w terenie miejskim.

Mercedes Sprinter Furgon

Ten model samochodu z pewnością zostanie doceniony przez firmy transportowe. Napęd na przód pozwala na obniżenie krawędzi ładunkowej co z kolei ułatwia załadunek i rozładunek. Ponadto pojazd jest dostępny w kilku wersjach: od 3000 kg do 5500 kg dopuszczalnej masy całkowitej oraz długości standardowej, długiej i ekstra długiej. Potencjalny klient może wybrać również pomiędzy normalnym, wysokim i superwysokim dachem, a także napędem na przód, tył oraz wszystkie koła.

Ten samochód jest przeznaczony do cięższych zadań. Bez wątpienia będzie nieodzownym elementem każdej szanującej się ekipy remontowo-budowlanej.